Špatné načasování

Proč chceme jen to, co si představujeme, a když je něco trochu jinak, vše odmítneme?

Říkáme tomu špatné načasování a myslíme tím, že se naše očekávání, která k dané životní situaci vztahujeme, neprotínají s realitou. Prozradím ti tajemství: bohužel se protnou málokdy. Haha, co? Čím preciznější naše představy jsou, tím rozčarovanější pak jsme.

Proč něco zavrhnout jen proto, že jsi to ještě nepoznal? Jednou se tou cestou vydat musíš. A díky ní se před tebou rozvinou další a další.

Má poslední prázdninová láska by mohla být příkladem špatného načasování, kdybych se rozhodla řídit mapou svých představ. Hledala jsem dospělého zkušeného muže a potkala o deset let mladšího potřeštěného kluka. Odhodila jsem své staré šablony i předsudky a ten vztah jsem prostě přijala, jak se nabízel. Uvěřila jsem tomu, že spolu můžeme být šťastní. Ať už jeden den, týden nebo měsíc. Vzala jsem si z toho, co se dalo, a jdu zase dál (randění s dvacetiletým má svoje výhody. Přečti si je).

Proč pouštíme k vodě vztah, který nesplní do puntíku naše očekávání? Naše očekávání dokonalého vztahu v dokonale správné podobě s dokonalým partnerem. Nepřijde ti prvoplánovost strašně nudná?


Víš, co je opravdový #badtiming? Když se tvůj kluk z klubu Rychlých šípů udělá dřív než ty. Přečti si o tom


Jak představy ničí realitu

Špatné načasování. Čím víc o něm přemýšlím, je pro mě špatné načasování prostě jen o tom, že si nedokážeme uvědomit, že nám každá situace může něco dát. Stačí se jen nevyděsit a přijmout, co se právě nabízí. Bez ohledu na to, jak vzdálené je to představám, které jsme si předtím vytvořili.

Můžeme mít pocit, že na to nejsme v daný moment připraveni. Že se to mělo stát úplně jindy, za jiných podmínek, jinak. S někým jiným, snad. Ta chvíle je ale právě teď. Skoč po ní. Nasyť se jí.

Ber, co se nabízí, a vše o tom zjisti

Až ti příště vstoupí do života něco, co neodpovídá tvým očekáváním, dej tomu šanci a udělej to tentokrát jinak. Vezmi si, co je k mání, a vše o tom zjisti. Své sny už znáš nazpaměť. Nemůžou tě překvapit. Jsou dokonalé a předvídatelné. Vznikají ve vakuu tvých precizně sestavených myšlenkových světů. Nic nového se z nich nedozvíš.

Vezmi si, co je k mání, a vše o tom zjisti. Vyhodnocuj, přehodnocuj. Kam až můžeš zajít?

Život je nepředvídatelný. Nepředvídatelnost je divoká. Nevyzpytatelná, a proto zábavná. Nutí tě se učit. Vyhodnocovat a přehodnocovat. Měnit se. Posunuješ si svoje limity. Zjišťuješ, kam až můžeš zajít. Co se ti líbí. A co ne.

Banán, nebo jahoda. Je to jedno

Nechci žít svůj sen. Chci žít život. Zkoumat ho. Ochutnávat. Okousávat. To, že se občas zahryznu do něčeho nechutnýho, je mi vlastně dost fuk. Jak bych potom poznala, že mi něco chutná? O to víc si potom ta lahodná soustíčka užívám. Ale mezi nimi se taky něčím živit musím.

Když nemáš banán, ochutnej jahodu. Nebo ananas. Chápeš, no ne?

Nevím jak ty. Já jsem nenasytná. Pořád bych něco jedla. A kdybych čekala jenom na banány, nejspíš umřu hlady.


Baví tě trapné rozchodové příběhy? Mrkni na tenhle