Sedět. Mlčet. Pozorovat. Počkat si na diamanty

Všimli jste si, kolik lidí neumí sedět mlčky? Bez nutkavé potřeby vydávat neustále nějaké zvuky?

Kočka sedí. Sedí a mlčí. Kočka sedí, mlčí a pozoruje. Vyčkává, dokud se k ní nepřiblíží něco, co by stálo za její pozornost. A pak dál sedí, mlčí a pozoruje. Počká si, až bude přesně vědět, co s tím provede. Kočka je trpělivá a váží si své energie. Neplýtvá. Nikdy a ničím.

Kočka sedí, mlčí a pozoruje. Vyčkává. Je trpělivá a ví proč.

Kočka je jako ten tichý kluk, co sedí stranou na zahradní párty. Velká grilovačka. Spousta alkoholu. Hudba hraje. Uhlíky žhnou. Holky doběhnou s lahví, že jim nejde otevřít pivo. Otvírák v nedohlednu, protože #partyhard. Všichni kluci se předhánějí, kdo se líp předvede. Hádají se jeden přes druhého. Plácají sem a ta, tam a sem první, co jim do hlavy přijde.

„Vole, já to vezmu zubama.“ „Hovadina, ser na to, půjde to o stůl.“ „Ale hovno, vypáčím to nožem.“ Další chce zkusit sabráž sekyrou (velmi dramatických 37 vteřin si vychutnejte na konci textu). Blbé a ještě blbější nápady lítají jak na podzim broky kolem zajícovy hlavy.

Hádají se jeden přes druhého. Bez přemýšlení plácají první, co je napadne.

Tichý kluk sedí. Tichý kluk sedí, mlčí a pozoruje. Přemýšlí. Vyhodnocuje. Vyčkává. A pak vstane, jde k holkám a řekne: „Můžu?“ Vezme láhev a jednoduše ji pootočením otevře. Všiml si totiž, že má šroubovací uzávěr jako většina sladkých holčičích pití. Geniální. Jako kočka.

Většinou je první myšlenka ta nejlepší. Dejte jí ale nejdřív čas tiše rezonovat vaší hlavou. Odolá pak všem pochybnostem.

Dobrá myšlenka potřebuje čas. Možná to nakonec bude ta první, která vás napadne, ale tím, že ji nejdřív proženete hlavou a až potom jazykem, se vám vrátí diamant. Krystalická forma uhlíku a nejtvrdší minerál. #wiki Megatvrdý, jak by řekla moje kámoška Niki.

A tahle myšlenka se stejnou megatvrdostí odolá všem dalším pochybnostem. Taková myšlenka vás podrží, protože už jste jí dali čas a tím i smysl.


Megaboží vzdělávací okénko

Sabráž znamená způsob otevření sektu, při které se šavlí urazí hrdlo láhve.

Sabráž sekyrou jsem si vymyslela a dost jsem se u té představy nasmála, jako ostatně u všech svých vtipů, kterým se směju jenom já. Ovšem Youtube mě převezl. Sabráž sekyrou fakt existuje. A je to drama! Vážná věc. Sleduj.


Dojemné poděkováníčko

Za dokonalý photoshoping úvodního obrázku vděčím Johance. Kdybyste něco potřebovali, umí toho mnohem víc, než jen přilepit Tekile na hlavu diamantovou korunku.