Postava u jezera

Když tě pustí k vodě

Konec prázdnin jsem strávila v opuštěném starém lomu ideální konstelace. Poloha dostatečně odlehlá a voda příliš studená na to, aby se stal v horkých dnech vyhledávaným cílem. Zaplaťpánbu!

Přesto jsem ve svém sobecky chráněném teritoriu musela občas snést nezvané návštěvníky a smalltalkovat s nimi podle všech pravidel slušnosti. To já ovšem umím výborně. Takhle se totiž dostávám k historkám. Nevídaným neslýchaným. A tak jsem se dozvěděla, kromě toho, že tenhle lom přitahuje nebezpečné živly – a tornádo tím vážně míněno není – také příběh.

Příběh zhrzené lásky

Stalo se, že kdysi dávno, předávno, kdoví. Mohlo to být letos na jaře stejně jako před padesáti lety. Jistá slečna s jistým chlapcem, svým, vyrazili si v autě takhle k lomu užít si nějakou tu chvilku soukromí. Ovšem místo romantiky (a sexu v přírodě nebo minimálně v jejích kulisách) si pustila slečna pusu na špacír a svěřila se svému chlapci, že už ji jejich vztah nebaví a nedává jí smysl. Prostě ho pustila k vodě.

Jeho nenapadlo nic lepšího, jak si vyléčit zhrzené ego, než jí to oplatit. A tak ji taky pustil k vodě. Nastartoval auto, sešlápnul pedál a vzal to rovnou z nejvyššího místa lomu dolů. Auto rozčíslo hladinu a začalo se rychle potápět. Frajer si to na poslední chvíli rozmyslel a vyplaval. Ji vytáhli druhý den s vlasy hrůzou úplně vybělenými.

Není důležité co říkáš, ale kde to říkáš

Jako malá jsem žrala seriál Věřte, nevěřte (fajn, #priznani jedu v něm pořád, na Primě začali dávat novou sérii #guilty). Já tenhle příběh vážně slyšela. To mi věř. Jestli se ale opravdu stal, to už si se svým svědomím musí vyřídit ten děda, co mi ho vyprávěl.

A ty trochu přemýšlej, až budeš chtít někoho kopnout do prdele. Není důležité, co říkáš, ale kde to říkáš. Fakt.

Photo credit: freephotos.cc

2 thoughts on “Když tě pustí k vodě

  1. „Masochista donutí sadistu k činu.“ G. G. Márquez: Sto roků samoty

Komentáře nejsou povoleny.