Den 6: Kouzelnický trik s kartami

Zadání: Kouzelnický trik s kartami dopadl naprosto příšerně. Proč? Co se stalo?

Úroveň: expert

Vylosovaná slova: zubař, obal

Vylosovaná postava: moudrý popelář

Kouzelník k politování

Sakra. Ještě nikdy jsem si nebyl tak moc jistý tím, že jsem měl jít radši na zubaře, jak chtěl můj otec. V ordinaci bych měl své jistoty a nemusel se na podiu pokaždé třást, zda to vyjde. Pravda je, že dnes jsem to naprosto posral. Lépe řečeno ono se to posralo. Nemám ani tucha, co se stalo, ale můj roky prověřený karetní trik dopadla naprosto příšerně a já netuším proč.

Všechno jsem udělal jako vždy. Hromádka s kartami ohmatanými tisícerým opakováním téhož, duplicitní karta, krabice s dvojitou zákrytkou a falešnými dvířky, ruce kreslící ve vzduchu ty správné obrazy, aby odvedly pozornost díváků, a přesto… uf. Kouzelník k politování nebo vypískání. Dnes večer jsem si užil obojího. Zatracená práce.

„Máš krámy nebo co?“ ptá se s veškerým svým citem Feriš. Jeho stand up comedy sklidila bouřlivý potlesk. Po tom mém provaru by nejspíš zaujalo cokoliv. Obvykle mizí z jeviště s pískotem on. I když mi leze na nervy, obdivuju jeho nezdolnost. Být jako splachovací záchod patří k základním vlastnostem každého jednoho z nás, kteří se tady po večerech lopotíme a snažíme prorazit. Sníme o slávě, penězích. Jen minimum z nás prostě miluje to své umčo pro něj samotné.

Než mě Feriš stihne oblažit dalším laskavým dotazem, mizím se zabručením z šatny. Zadní východ našeho kabaretu ústí do ulice, kde právě úklidová četa koná svou povinnost. Se špínou mizí i smrad. „Copak, hošku, ulítly ti včely?“ naklání se ke mně moudrý popelář. „Udělej to jako já. Všechnu špínu nacpi do popelnice a tu pak vyklop někam daleko daleko pryč. To čisto a prázdno ti udělá dobře. Zůstane jen lehký odér a ten rozfouká podvečerní vítr,“ říká. Je to mystik. Guru očisty.


Text patří do série Spisovatelská výzva, díky které postupně vytvořím třicet kusů. Více o výzvě na stránkách Renenekuda.cz.

1 thought on “Den 6: Kouzelnický trik s kartami

  1. Skvělá práce, líbí se mi, jak je do sarkasticky vtipného příběhu vždy zakomponované i nějaké to filosofické moudro. ❣️??

Komentáře nejsou povoleny.