Den 2: Špión v rozpacích

Zadání: Odvyprávějte příběh člověka, který žije již několik let v hotelu…

Úroveň: expert

Vylosovaná slova: svatba, třešeň

Vylosovaná postava: špión v rozpacích

Utajený svatební host

Otevřu oči. Zeď. Přetočím se na záda. Postel zavrže. Strop. Flek v rohu, když nepozorný host vytopil koupelnu. Host? Já jsem taky host. Žiju už tři roky v hotelovém pokoji. Jak jsem se sem dostal? Zapomněli na mě. Jedná místnost, dvě postele, předsíň, miniaturní sprcha se záchodem 2 v 1. I takhle může vypadat domov. Vzdálenosti měřím v krocích. Místnost, ve které se odehrává celý můj život, přejdu třemi kroky. Jsem velikán. Bez balkonu není kde kouřit, a tak se udržuju ve formě častým sbíháním ze schodů a šlapáním zpátky. Třetí patro. Nezdá se to, ale dá člověku zabrat.

Podívej se spolu se mnou z okna. Vydlážděné parkoviště je dnes nacpané k prasknutí. Na terase se rozehrává velkolepé představení, které na plakátech láká titulem Svatba. Sádrové sošky, umělé jezírko a kvetoucí třešeň dotváří potřebné kulisy. Nevěsta už to má za pár, přesto své těhotenství nacpala do dortíkových šatů. O poznání drobnější skoromanžel těká očima a tváří se nejistě. Stydlín, co jednou zasunul a bylo? Nezdá se, že by se k sobě nějak měli.

Kloužu pohledem po svatebních hostech. Nuda nuda šeď. Nazrzlá bruneta v barevných šatech září. Hladím ji očima od drobných kotníků přes skvostně tvarovaná lýtka, kolem stehen se jí vlní sukně. Taky bych se kolem nich zavlnil. Jedu pohledem výš, drobná prsa, jemná linie klíčních kostí, měkké rty… a zachytím její oči. Dívá se přímo na mě. Z neviditelného voyera se stává špion v rozpacích. Sakra.


Text patří do série Spisovatelská výzva, díky které postupně vytvořím třicet kusů. Více o výzvě na stránkách Renenekuda.cz.